Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum: ◊ Kwiecień, 2015 ◊

• poniedziałek, Kwiecień 20th, 2015

To najtrudniejsza część projektu, od której zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Wszystko, co następuje później, jest dużo prostsze. Pamiętaj, że potrzebujesz chłodnej oceny osób bezstronnych, by zweryfikować swoje pomysły. Zastanów się, co chciałbyś robić? W czym jesteś lepszy od innych? Jakie umiejętności Cię wyróżniają? Jakie są Twoje mocne strony? Jakie środki musisz zaangażować, by zrealizować projekt? Czy ktoś inny z powodzeniem robi to w tej samej dziedzinie? Czy rynek nie został już podzielony? Czy znajdziesz swoją niszę? Nie kieruj się emocjami i nie idealizuj projektu! Pozwól, by ktoś spojrzał na sprawę obiektywnie. Ktoś, kto wskaże Ci ewentualne zagrożenia, nie po to, by Cię przestraszyć, czy zniechęcić, a jedynie przygotować na ewentualne niedogodności. Nie mam na myśli profesjonalnych agencji badania rynku, a rozmowy z osobami, którym ufasz. One wiedzą o Tobie więcej , niż Ty sam wiesz o sobie. Tego nie znajdziesz w żadnych poradnikach.

Kategoria: Własny biznes
• poniedziałek, Kwiecień 20th, 2015

image Każdy z nas w momencie podpisania umowy o pracę ma do czynienia z pracodawcą, który nakłada na niego nie tylko obowiązki, ale również prawa, których musimy przestrzegać. Nie zawsze zgadzamy się z takimi założeniami, ale nie mamy wyjścia. Musimy dostosować się! Jakie więc są nasze obowiązki, a jakie prawa? Co z tego wynika? W momencie zawarcia umowy zobowiązujemy się do przestrzegania regulaminu, i co najważniejsze stawiania się w miejscu pracy w godzinach odgórnie nam wyznaczonych. . Musimy swoje zadania wykonywać terminowo i jak najlepiej, dzięki temu możemy iść dalej, poszerzać swoją wiedzę. Powinniśmy również dbać o dobro zakładu pracy i chronić jego dobre imię. Tak jak musimy przestrzegać pewnych obowiązków, tak też mamy pewne prawa. Są to m.in. prawo do urlopu, czy do równego traktowania wszystkich pracowników firmy. Należy też pamiętać, że nie tylko pracownicy mają prawa i obowiązki, ale również dotyczy to pracodawców. Jest to przydatna wiedza, gdyż niektórzy w doskonały sposób unikają pewnych praw, a preferują tylko obowiązki. My pracownicy powinniśmy o tym przypominać! W końcu od tego zależy nasz przyszłość!Nie jest dla nas nowością, że podatki to obowiązkowe, bezzwrotne świadczenia jakie musimy płacić. Od zawsze ludzie musieli je płacić i tak już zostanie. Jednak są osoby, które próbują umknąć od tego obowiązku. Dlaczego tak się dzieje?
Na to pytanie na pewno każdy musi odpowiedzieć indywidualnie. Podatek potrafi skomplikować życie, zwłaszcza osobom, które zarabiają niewielkie pieniądze. W ostatnich czasach mamy do czynienia z tzw. „czarnym rynkiem”. Co to takiego? To zjawisko pozwalające zarobić pieniądze, ale bez obowiązku płacenia podatku. W naszym codziennym środowisku na pewno są osoby, które wiedzą coś na ten temat. Jakie są tego skutki? Często są to zwyczajne kontrole, w wyniku, których musimy płacić kary, w różnorakiej postaci. Ale nie jest to jedyny problem, często w wyniku takiego założenia, do odpowiedzialności jesteśmy również pociągnięci w wyniku pokrewnych spraw związanych z tym zjawiskiem, tj. niezdeklarowanie źródła przychodów. Przy niepłaceniu podatków nakładane są na nas różne sankcje podatkowe, odsetki.

Kategoria: Pomysł na firmę
• poniedziałek, Kwiecień 20th, 2015

Wiele osób zastanawia się nad założeniem własnej firmy, bądź jakiegoś dochodowego interesu. Zmęczeni jesteśmy ciągłymi narzekaniami szefa, że nie wyrabiamy się w terminach, za mało z siebie dajemy, czy że nasza praca jest mało efektywna. Chcemy się rozwijać, a to wiążę się z nowymi wyzwaniami, z podnoszeniem poprzeczki samym sobie. W co warto zainwestować? Jak założyć własną firmę? W dzisiejszych czasach każdy z nas marzy o podniesieniu swojej stopy życiowej, ale nie do końca wie jak to zrobić. Swój własny interes to duże wyzwanie, ale warto jest zaryzykować. Jeżeli w twojej głowie krążą myśli o założeniu własnej firmy, nie czekaj! Zrób pierwszy krok! Na samym początku warto jednak zastanowić się, czy oby branża w jaką chcemy zainwestować jest rentowna. Czy nasz pomysł ma jakąś przyszłość. Bardzo ważna jest wtedy analiza rynku. Same starania i pozytywna energia to jeszcze za mało, aby stworzyć coś, co może znaleźć swoje miejsce w przyszłości. Jeżeli brakuje nam środków na inwestycje, warto pomyśleć o czymś co lubimy robić i możemy podzielić się tym z innymi.

Kategoria: Pomysł na firmę
• poniedziałek, Kwiecień 20th, 2015

Każdy z nas w momencie podpisania umowy o pracę ma do czynienia z pracodawcą, który nakłada na niego nie tylko obowiązki, ale również prawa, których musimy przestrzegać. Nie zawsze zgadzamy się z takimi założeniami, ale nie mamy wyjścia. Musimy dostosować się! Jakie więc są nasze obowiązki, a jakie prawa? Co z tego wynika? W momencie zawarcia umowy zobowiązujemy się do przestrzegania regulaminu, i co najważniejsze stawiania się w miejscu pracy w godzinach odgórnie nam wyznaczonych. . Musimy swoje zadania wykonywać terminowo i jak najlepiej, dzięki temu możemy iść dalej, poszerzać swoją wiedzę. Powinniśmy również dbać o dobro zakładu pracy i chronić jego dobre imię. Tak jak musimy przestrzegać pewnych obowiązków, tak też mamy pewne prawa. Są to m.in. prawo do urlopu, czy do równego traktowania wszystkich pracowników firmy. Należy też pamiętać, że nie tylko pracownicy mają prawa i obowiązki, ale również dotyczy to pracodawców. Jest to przydatna wiedza, gdyż niektórzy w doskonały sposób unikają pewnych praw, a preferują tylko obowiązki. My pracownicy powinniśmy o tym przypominać! W końcu od tego zależy nasz przyszłość!

Kategoria: Własna firma
• sobota, Kwiecień 18th, 2015

image Najłatwiej znaleźć inspirację, gdy się jej nie szuka. Mamy wtedy otwarty umysł. Obserwuj bacznie rzeczywistość i postaw się w roli własnego, potencjalnego klienta. Czego Ty szukasz? Co Cię denerwuje? Co zrobiłbyś inaczej? Co ułatwiłoby Ci życie? Czego brakuje w Twoim otoczeniu? Może powinieneś przyjrzeć się sprawie z szerszej perspektywy? Moja przyjaciółka inspirację do własnego biznesu znalazła, będąc na urlopie w Paryżu. Pojechała tam, by odpocząć od poszukiwań pomysłów na biznes. I zobaczyła coś, co ją zachwyciło. A teraz z mozołem przenosi projekt na rodzimy grunt. Bo zachwyt rodzi entuzjazm, a stąd już prosta droga do sukcesu. Dlatego jestem pewna, że jej się uda, robić unikatową biżuterię, mimo, że nie jest jubilerem. Teraz skupia się na tym, by owym entuzjazmem zarazić innych i muszę przyznać, że jest w tym świetna. Co wcale nie oznacza, ze jest to łatwe. Na szczęście każde napotkane „nie” przybliża nas do upragnionego „tak”. Będę jej pierwszą klientką.

Kategoria: Finansowanie firmy