Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum: ◊ Maj, 2015 ◊

• poniedziałek, Maj 18th, 2015

Kierownik, to osoba która kieruje firmą pod nieobecność szefa. Nie może to być byle kto, gdyż w takim wypadku firma nie odniosłaby sukcesu. W dużej mierze zależy to właśnie od kierownictwa, chodź niektórym może wydawać się inaczej. Jakie cechy powinna mieć osoba kierująca? Przede wszystkim musi być to osoba wykształcona, posiadająca dany staż pracy i umiejąca radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Jeżeli ktoś taki nie jest, to trudno mu będzie opanować chaos, jaki sam sobie wytworzy. Kierownik to nie tylko Osoba, która musi umieć radzić w kryzysowych sytuacjach, ale też musi rozdzielać zadanie, sprawdzać wykonaną pracę. Co najważniejsze powinna umieć ocenić możliwości pracowników. Jest to bowiem najważniejsza osoba w firmie i to od niej zależy jaki będzie wynik firmy. Oczywiście kierownik powinien umieć pozytywnie porozumieć się z podwładnymi. Relacje pomiędzy nimi powinny wyglądać jak najlepiej. Bowiem nic tak nie wpływa jak dobra atmosfera. Kłótnie to nie najlepszy sposób na pracę!

Kategoria: Własny biznes
• niedziela, Maj 17th, 2015

image Startujesz na określone stanowisko ? Nie masz wystarczającego doświadczenia, czy też stażu pracy. Należy pomyśleć w jaki sposób można podnieść swoje kwalifikacje. Oczywiście nie możemy zwiększyć swojego doświadczenia w danym okresie, bo jest to nie możliwe, ale możemy dodatkowo zrobić jakieś kursy, czy szkolenia. To na pewno pomoże nam w pewien sposób podwyższyć swoje umiejętności. Na początku trzeba jednak samemu prześledzić, co nam nie wychodzi. „ Nie od razu Rzym zbudowano”. Powoli,małymi krokami dążyć trzeba do określonego celu. Na pewno ogromne znaczenia ma fakt, iż jesteśmy osobami odpowiedzialnymi, zwłaszcza jeżeli nasza praca wymaga dużo pokory i poświęcenia wielu rzeczy. Jeżeli jesteśmy po studiach można zrobić dodatkowe warsztaty, czy zacząć studiować kolejny kierunek. Jeżeli jesteśmy w trakcie warto pomyśleć o stażach nawet jeżeli są one bezpłatne. Czasami właśnie tutaj jest klucz do naszego osobistego rozwoju! Tylko osoby, które uparcie dążą do celu, zdobywają go! Pamiętajmy, że uczymy się przez całe życie, a nie przez kilka lat.

Kategoria: Finansowanie firmy
• niedziela, Maj 17th, 2015

Kiedy zakładamy firmę, wszystko wydaje nam się proste, ale w rzeczywistości tak nie jest. Trzeba się wiele napracować, aby utrzymać firmę. Nie chodzi tutaj tylko o środki finansowe, ale także o dobrze wykwalifikowaną kadrę, która ważnym czynnikiem firmy. Bez nie byłoby niczego. Czasami zdarzają się momenty, że firma bankrutuje. Co wtedy należy zrobić? Oczywiście trzeba pomyśleć o obniżeniu kosztów, by dodatkowo zyskać jakieś fundusze. To jednak nie wszystko! Trzeba też podjąć radykalne kroki, często decyzje nie do końca przemyślane. Chodzi tutaj głównie o zwolnienia pracowników. Chodź wydaje to się trudne, to dla osoby kierującej takie nie jest. Bo najważniejszą rzeczą jest ratowanie stanu finansowego firmy. Trzeba jednak pomyśleć o wprowadzeniu czegoś nowego, bądź sprzedaniu części akcji. Większa ilość współwłaścicieli na pewno spowoduje chaos, ale kto powiedział, że musi tak zostać do końca. Po pewnym czasie takie akcje można od akcjonariuszy odkupić! Nie można się poddawać! Warto walczyć o to co nasze!

Kategoria: Własny biznes
• czwartek, Maj 14th, 2015

image Każdy z nas w młodym wieku poznał pojęcie VAT. Otóż jest to podatek od towarów i usług, czyli od wartości dodanej. Są to dwie nazwy potocznie używane. Jednak co to takiego? VAT praktycznie dotyczy wszystkiego. Każdy towar jaki kupujemy, czy to w sklepie, czy w inny sposób jest opodatkowany właśnie VAT-em. Ale nie tylko! Także wszelkiego rodzaju usługi z jakich korzystamy mają ten podatek narzucony. Jego stawka zwykle wynosi 23%, ale są też inne stawki, dużo rzadziej używane. VAT jest bardo ważny, dlatego, że dzięki niemu z wielu towarów, produktów możemy używać. Również to, że pracujemy jest ważne. Właśnie dlatego później dostajemy PIT i zwrot z Urzędu Skarbowego. Może teoretycznie wydawać się nam, że jest to uciążliwe, gdyż różne produkty są droższe, bo do ceny dochodzi jeszcze procent podatku. Ale łatwiej jest nam wszystko dostać, Dziś nie ma z tym problemu, a dawniej to wszystko było bardziej skomplikowane. Nie przejmujmy się tym, że podatki są. Bo one zawsze będą nam towarzyszyć i przy każdej dziedzinie.Dziś kiedy jest kryzys, każdy walczy o utrzymanie swojego stanowiska, ponieważ jest ciężko znaleźć dobrą i satysfakcjonującą nas pracę. Niestety nie zawsze jest to takie proste. Czasami po prostu nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z różnego rodzaju sprawami. Nie tylko z tymi w pracy, ale tez w domu. To negatywnie wpływa
na nasze wyniki zawodowe. Początkowo może tego nie widać, ale z czasem przekłada to się na naszą pracę. Niestety efekty tego nie są zadowalające. Często tracimy za to premię, gdyż nie do końca nasze obowiązki zostają dobrze wykonane. To jednak nie wszystko! Możemy dostać różnego rodzaju pouczenia, lub dodatkowo zostawać dłużej w firmie, tylko po to, aby do końca swoje obowiązki wykonać. Może dojść do sytuacji, że szef może nas zwolnić, a jak wiadomo trudno będzie o nowe stanowisko w innej firmie. To jest najgorsze rozwiązanie, oczywiście z naszego punktu widzenia. Jeżeli czujemy, że coś w pracy nam nie wychodzi to warto pomyśleć o urlopie. Odpoczynek, kilka dni wolnego by zregenerować siły i wszystko powinno wrócić do normy!

Kategoria: Finansowanie firmy
• środa, Maj 13th, 2015

Każdy z nas w młodym wieku poznał pojęcie VAT. Otóż jest to podatek od towarów i usług, czyli od wartości dodanej. Są to dwie nazwy potocznie używane. Jednak co to takiego? VAT praktycznie dotyczy wszystkiego. Każdy towar jaki kupujemy, czy to w sklepie, czy w inny sposób jest opodatkowany właśnie VAT-em. Ale nie tylko! Także wszelkiego rodzaju usługi z jakich korzystamy mają ten podatek narzucony. Jego stawka zwykle wynosi 23%, ale są też inne stawki, dużo rzadziej używane. VAT jest bardo ważny, dlatego, że dzięki niemu z wielu towarów, produktów możemy używać. Również to, że pracujemy jest ważne. Właśnie dlatego później dostajemy PIT i zwrot z Urzędu Skarbowego. Może teoretycznie wydawać się nam, że jest to uciążliwe, gdyż różne produkty są droższe, bo do ceny dochodzi jeszcze procent podatku. Ale łatwiej jest nam wszystko dostać, Dziś nie ma z tym problemu, a dawniej to wszystko było bardziej skomplikowane. Nie przejmujmy się tym, że podatki są. Bo one zawsze będą nam towarzyszyć i przy każdej dziedzinie.

Kategoria: Finansowanie firmy