Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum: ◊ Czerwiec, 2015 ◊

• niedziela, Czerwiec 21st, 2015

Każdy z nas chciałby mieć dobrą pracę. Nie tylko spełniać swoje marzenia, jeżeli chodzi o zawód, ale także dobrze zarabiać. Jeżeli ktoś jest wytrwały i dąży do celu, to prędzej, czy później go osiąga. Warto postawić sobie pytanie. Jak znaleźć wymarzoną pracę ? Otóż jak brzmi słynne powiedzenie „ Nie od razu Rzym zbudowano”. Trzeba dążyć na szczyt, powoli i małymi kroczkami. Na początku trzeba przemyśleć co tak naprawdę chcielibyśmy robić w życiu i co daje nam satysfakcję. W tym kierunku trzeba iść dalej i poszerzać swoją wiedzę. Najpierw studia, później staże, szkolenia itd. Jednak to jeszcze nie wszystko! Trzeba pomyśleć, gdzie dokładnie chcielibyśmy pracować. Każdy pracodawca ma inne wymagania,a to od niego m.in. zależy, czy uda nam się osiągnąć cel. Pamiętajmy jednak, że człowiek tak naprawdę całe życie się uczy. Zresztą w dzisiejszym świecie wszystko ulega ciągłym zmianom i trzeba za nimi nadążać, jeżeli chcemy utrzymać swoje stanowisko, bądź dopiero się o nie staramy. Trzeba być wytrwałym i konsekwentnym!

Kategoria: Finansowanie firmy
• środa, Czerwiec 17th, 2015

image W ostatnich czasach często słyszy się o kimś, kto pomaga przed ślubem we wszystkich przygotowaniach. Taką osobą jest właśnie doradca ślubny! Na pewno taki ktoś musi mieć dobrze rozwinięte zdolności interpersonalne. Nie może bać się załatwiać różnych spraw, Musi być komunikatywny. Ważną cechą jest też zdolność do negocjacji. Musi być odporny na stres, umieć radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Nie zawsze zadania jakie musi wykonać są lekkie i przyjemne, czasem wymagają wielu poświęceń, dlatego taka osoba nie może poddawać się emocjom. Powinna też być kreatywna, gdyż każdy na swój własny sposób chce urządzić swoje wesele. Zadaniem konsultanta jest pomoc w takich właśnie przygotowaniach. W dzisiejszych czasach jest to dobry pomysł na biznes, dlatego, że każdy z nas jest zabiegany Często nie mamy nawet czasu odpocząć, a co dopiero załatwiać te wszystkie formalności. Dużo ludzi korzysta z usług takiego dorady, gdyż jest to dla nich prostsze rozwiązanie i nie wymaga poświęcenia! Wszystkim zajmuje się doradca ślubny, a my tylko nadzorujemy, czy jest tak jak byśmy tego chcieli. Jest to dość dobry zawód, jak na dzisiejsze czasy!

Kategoria: Zaczynamy biznes
• środa, Czerwiec 17th, 2015

Często podejmując pracę oferowane są nam różne rodzaje umów. Dla osoby, która dopiero zaczyna w tej dziedzinie rozwój, ważną rzeczą jest, aby znać Co i z czym się wiążę! Najważniejszą rzeczą jest fakt, iż umowa zlecenie, nie jest umową o pracę. Tych dwóch pojęć nie można mylić! Charakterystyczną cechą umowy zlecenie jest fakt, iż zleceniobiorca zobowiązuje się świadczyć jakieś czynności na rzecz zleceniodawcy. Nie zawsze musi to być forma pracy odpłatna! Jest zawarta na wykonanie konkretnej rzeczy, czy zlecenia. Natomiast umowa o pracę charakteryzuje się tym, iż zawsze jest odpłatna, podane jest konkretne wynagrodzenie. Czas jej trwania zależy od rodzaju umowy. Może być na czas określony, lub nieokreślony. Czasem może jednak dojść do sytuacji, że zostaje zawarta umowa zlecenie, chociaż powinna to być umowa o pracę. May wtedy do czynienia z obejściem przepisów prawa pracy. Każdy podpisując umowę powinien dokładnie się jej przyjrzeć, aby później nie mieć z tego powodu kłopotów typu brak wynagrodzenia. Umowa o pracę daje nam gwarancję zatrudnienia, a zlecenie nie do końca.

Kategoria: Własny biznes
• wtorek, Czerwiec 16th, 2015

image Internet jest dziś bardzo popularny. Każdy z niego korzysta. Służy do wielu rzeczy. Można w nim sprawdzać informację, Kontaktować się z innymi osobami poprzez programy społecznościowe. Ale to nie wszystko! Internet to dla wielu ludzi źródło sklepu on-line. Ktoś kto nie ma czasu wyjść, może zrobić zakupy przez Internet. Możemy praktycznie wszystko w nim kupić, trzeba tylko dobrze poszukać. Usługi jakie oferują firmy są równie dobre jak te, które kupujemy w normalnym sklepie. Ale pojawia się pytanie co najlepiej sprzedaje się w Internecie. Otóż, takich rzeczy jest wiele! Jednak dobrze rozwiniętą branża jest odzież. Wiele stron internetowych oferuje swoje produkty, a ludzie z tego korzystają. Również różnego rodzaju artykuły weselne, czy na inne okazje dobrze się sprzedają. Jeżeli ktoś wybiera się a wycieczkę, to może zamówić przez Internet bilety lotnicze. Po co tracić zbędny czas na przejazdy! Można szybko załatwić szybko, tanio, popijając filiżankę ciepłej herbaty!

Kategoria: Własny biznes
• piątek, Czerwiec 12th, 2015

image PIT i CIT to znane od zawsze podatki. Nie każdy musi je płacić. Otóż PIT, czyli podatek dochodowy od osób fizycznych, przeznaczony jest oczywiście dla osób, które pracują. Od uzyskanych dochodów odprowadzają podatek, a następnie rozliczają się z niego. Każdy ma taki obowiązek, jeżeli występuje stosunek pracy. CIT z kolei to podatek dochodowy od osób prawnych, który płacą tylko i wyłącznie osoby prawne. Jest to podatek, który odprowadzają spółki, przedsiębiorstwa i tego typu podmioty. Istnieją jednak instytucje, które zwolnione są z płacenia tego świadczenia. Są to m.in. Skarb Państwa, czy NBP. Stawka tego podatku to 19%, ale czasem stosuje się też stawkę 50%. Oba progi tych podatków są oczywiście uzależnione od naszych dochodów. Czym większe dochody uzyskujemy, tym taki kwota podatku do zapłacenia jest wyższa! Każdy samodzielnie rozlicza się i składa z tego zeznanie podatkowe! Chodź wydaje nam się, że podatki są takie straszne, to jednak wszyscy jesteśmy już do nich trwale przyzwyczajeni. Jest to jeden z najważniejszych dochodów naszego państwa!

Kategoria: Zaczynamy biznes