Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum: ◊ Sierpień, 2015 ◊

• środa, Sierpień 26th, 2015

Biznes wcale nie musi być duży. Biznes spokojnie może być dla każdego. Nie ma z tym problemu. Przecież wszystko będzie dla ludzi. Przecież każdy będzie miał swoje prawa. Wiele od nas zależy. Wiele mamy swoich możliwości. Korzystajmy z tego. Przecież wszystko jest dla nas. Przecież możemy sobie pozwolić. Mały biznes to także może być całkiem dobry interes. Nie ma z tym problemu. Naprawdę wiele może od nas zależeć. Trzeba tylko po prostu chcieć. Trzeba to wszystko tylko po prostu wiedzieć. Wiele rzeczy jest naszą opcją. Na wiele możemy sobie spokojnie pozwolić, pamiętajmy o tym. Mały biznes będzie dla każdego. Mały biznes może być bardzo dobry na początek. Przecież wszystko zależy od nas. Przecież mamy swoje opcje. Korzystajmy z nich. Wiele opcji jest ważnych. Wiele możemy osiągnąć. Pamiętajmy o tym. Wszystko możemy. Wszystko może być spokojnie dla nas. Wiele jest opcji. Wiele jest praw. Wiele jest możliwości. Mały biznes jest dobry. Mały biznes może na wiele pozwolić. Mały biznes jest naprawdę dobry.

• poniedziałek, Sierpień 24th, 2015

W Polsce od lat wzrasta problem bezrobocia. Paradoksalnie, wiele firm skarży się na brak pracowników. Jaka jest przyczyna tej absurdalnej sytuacji? Odpowiedź to niedopasowanie kompetencji pracowników do oczekiwań pracodawcy. Wiele firm ma ogromny problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników fizycznych, inżynierów i pracowników produkcji. Chętnych do pracy jest dużo, ale nie spełniają oni wymogów zatrudnienia na danym stanowisku. W niektórych przypadkach w ogóle brakuje pracowników chętnych do podjęcia oferowanej pracy. Problem dotyczy przede wszystkim ślusarzy, spawaczy, tokarzy czy szwaczek. Wymienione zawody zanikają w wyniku przeprowadzonej kilka lat temu likwidacji szkół zawodowych, kształcących młodzież w tych kierunkach. Co prawda, pracowników można wyszkolić, ale nie każdą firmę na to stać. Pracownicy, posiadający odpowiednie kompetencje, często są świadomi braku konkurencji i mają zbyt wysokie oczekiwania finansowe. Sytuacja wydaje się patowa. Rozwiązanie problemu wymaga reformy szkolnictwa, które w lepszy sposób przygotuje młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Dobry pracownik to siła napędowa każdej firmy.

Kategoria: Finansowanie firmy
• poniedziałek, Sierpień 24th, 2015

Gdybyśmy byli w stanie przewidzieć to, co stanie się w naszym życiu, jak najbardziej mielibyśmy możliwość, żeby tego uniknąć, sprawić, żeby nasze sprawy potoczyły się inaczej. Niestety jednak, prawda jest taka, że złe rzeczy dotykają nas w najmniej odpowiednim momencie i dokładnie wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Zdecydowanie ważne jest to, żeby w miarę możliwości przygotować się na to, co może się stać, co może mieć miejsce. Wiadomo, że rzeczą, jaka pojawia się dokładnie wtedy, gdy nie jesteśmy odpowiednio przygotowani, są różne nagłe i spore wydatki. Nie zawsze możemy je przewidzieć, ale możemy się przygotować na ich pojawienie. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, żeby zawsze być w posiadaniu jakichś oszczędności, żeby zawsze być przygotowanym na jakąś niezbyt korzystną dla nas ewentualność. Dzięki oszczędnościom nie tylko jesteśmy w stanie uniknąć wielu problemów finansowych, ale także jak najbardziej możemy sprawić, że będziemy znacznie spokojniejsi i nie będziemy musieli stresować się naszymi finansami.

• sobota, Sierpień 22nd, 2015

image Problemy finansowe to coś, czego w żaden sposób nie da się przewidzieć. Prawda jest taka, że niestety, ale w większości przypadków pojawiają się one w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Niestety, ale problemów finansowych nie da się tak szybko rozwiązać. Najlepiej byłoby odpowiednio przygotować się na sytuacje, kiedy to pilnie potrzebne są pieniądze. Co jednak zrobić, kiedy pieniądze są pilnie potrzebne, a my nie jesteśmy w stanie pokryć wydatków z oszczędności? Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na to, żeby wziąć jedną z szybkich pożyczek. Niestety jednak, musimy liczyć się z tym, że często nie jest to dobre rozwiązanie sprawy na dłuższą metę. Prawda jest bowiem taka, że tego rodzaju pożyczki są najczęściej bardzo niekorzystnie oprocentowane i są na niezbyt dobrych dla nas warunkach. Dlatego też, jak najbardziej warto byłoby szukać jak najbardziej korzystnej dla nas pożyczki, szukać najmniejszego zła. Dzięki temu te nieprzyjemne skutki o wiele łatwiej będzie nam znieść i łatwiej będzie stawić im czoła.

• piątek, Sierpień 21st, 2015

Ekonomię warto poznać i ekonomię trzeba poznać, ponieważ daje ona nam naprawdę wiele możliwości. Wszystko zależy od nas. Wszystko będzie naszą opcją. Pamiętajmy o tym. To wszystko jest dla nas. Możemy spokojnie na wiele się zdecydować bez żadnego problemu. Warto poznać ekonomię, ponieważ będzie dawała nam ona naprawdę wiele zysków. Naprawdę możemy wiele rzeczy poznać. Przecież to wszystko jest dla nas. Przecież to wszystko będzie naszą opcją. Pamiętajmy o tym. Warto poznać ekonomię, ponieważ powinna być ona dla nas ważna. Ponieważ powinna dać nam ona naprawdę wiele korzyści. Naprawdę nie ma nic ważniejszego. Naprawdę nie ma nic lepszego, jeśli chodzi o jakieś układanie spraw. Ekonomia naprawdę jest nam w stanie bardzo pomóc. Ekonomia naprawdę może wiele. To wszystko zależy tylko od nas. To wszystko będzie tylko naszą opcją. Pamiętajmy o tym. Wszystko jest dla nas, więc korzystajmy z tego wszystkiego. Nie ma innej opcji. Trzeba to wiedzieć i trzeba to wszystko rozumieć. Szanujmy to i poznawajmy.