Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum: ◊ Wrzesień, 2015 ◊

• środa, Wrzesień 30th, 2015

W obecnych czasach istnieje wiele jednostek wspierających młodych przedsiębiorców. Osoby, które wyróżniają się nadzwyczaj innowacyjnymi pomysłami wyznaczają w naszej gospodarce nowe ścieżki pożądania produktu bądź usługi przez klienta. Współpraca z takimi jednostkami na terenie Polski jak Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości czy Aniołowie

Biznesu poszerza studentom wsparcie na ich własnej ścieżce kariery, gdzie w przykładzie współpracy z AIP zostają potocznie nazywając „dyrektorami” nowego członu a inkubatorze, nie musza wnosić składek ZUS-u, opłacają wyłącznie kwotę 250zł za przynależność, a w zamian otrzymują profesjonalne wsparcie ze strony innych przedsiębiorców działających w gronie AIP. Dzięki takim instytucjom młody przedsiębiorca już na samym starcie dostaje ogromne wsparcie od innych ludzi przez co składnia to coraz większą liczbę młodych do prowadzenia własnego biznesu, gdzie często okazuje się, że są to firmy z ogromnym potencjałem rozwoju. W ramach działania w jednostkach wspomagających młodych o wiele łatwiej znaleźć sponsora, gdzie w przypadku studenta nie ma możliwości o dofinansowanie z Unii czy Powiatowego Urzędu Pracy.

Kategoria: Finansowanie firmy
• wtorek, Wrzesień 29th, 2015

Założenie firmy naprawdę nie będzie niczym kłopotliwym i niczym trudnym, jeśli będziemy na spokojnie wszystko robić krok po kroku, co będzie na pewno w tym wszystkim bardzo oczywiste. Małymi kroczkami naprawdę można dojść do celu. Krok po kroku i wszystko na pewno będzie w najlepszy porządku. Wiele kroków można także znaleźć w różnych miejscach, a wszystko po to, abyśmy wiedzieli jak sobie poradzić i jak robić to dobrze. Na wiele można sobie pozwolić, ale jednak nie można zapominać, że czasem noga może się powinąć. Nie na wszystko można się zgodzić. Ale trzeba pamiętać zawsze o konkretnych krokach. Na nic innego nie można się zgodzić. Krok po kroku i naprawdę będzie ok. Trzeba robić wszystko po kolei i na spokojnie. Nie można się spieszyć, ani nie można podejmować pochopnych decyzji, ponieważ na pewno w niczym nam to nie pomoże. Warto to zrozumieć, zanim będzie za późno i zanim coś źle zrobimy. Musimy jakoś to wszystko zacząć doceniać i interesować się tym wszystkim. Na pewno będzie dobrze.

Kategoria: Finansowanie firmy
• poniedziałek, Wrzesień 28th, 2015

image Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że na rynku jest naprawdę całkiem sporo firm. Każdy na jakiś swój sposób radzi sobie z tym, aby odpowiednio funkcjonować. Wiele firm także będzie chciało się wybić ponad konkurencję. Dlatego w tym wszystkim musimy się starać, aby było jak najlepiej. Na to, na co tylko chcemy możemy się zdecydować. Nikt za nas nie będzie podejmował decyzji w naszej firmie. Jest wiele firm, co także będzie świadczyć o tym, że wiele osób może prowadzić swoją własną firmę bez żadnych kłopotów. Prowadzenie firmy nie zawsze będzie takie proste. To jak nam pójdzie będzie świadczyło o naszych zdolnościach i zaangażowaniu. Czasem także na wielu firmach można się wzorować. Można u innych szukać inspiracji, nie kopiując ich pomysłów. Warto dbać o zasady fair play. Firmy mogą nam wiele ofiarować. Zdrowa konkurencja będzie naprawdę bardzo dobra. Możemy wtedy ciągle walczyć o swoje dobre imię i o pomysły dla naszej firmy. Lepsze to nic stanie z biznesem w jednym i tym samym miejscu.

Kategoria: Finansowanie firmy
• niedziela, Wrzesień 27th, 2015

Jak budować dobrą firmę? Dobra firma to przede wszystkim taka firma, która dba o dobro klientów i pracowników. Trzeba też budować zaufanie wśród klientów. Nie możemy pozwolić na to, by ktoś poczuł się źle w naszej firmie. Ponieważ jedna zła opinia, może bardzo zszargać reputację naszej firmy. Dobrą firmę buduje się na zaufaniu i miłej atmosferze. Pracownicy powinni być zawsze pomocni. Służyć pomocą i pomagać w wyborach. Od tego są, to jest ich praca. Dobra firma to też taka, która nie ma na celu oszukania klienta. Klient powinien być zadowolony z usług, za odpowiednią cenę. Nie należy podnosić zbytnio cen, jeśli dane usługi nie są tego warte. To sprawi tylko tyle, że klient poczuje się oszukany. Dobra firma ma na celu tylko i wyłącznie dobre samopoczucie klienta. Aby wychodził z firmy zadowolony i także z ogromnym zadowoleniem wracał. My wyrabiany zdanie innych na temat firmy. My sami pracujemy na dobre imię firmy. Więc wszystko zależy od nas i od naszych pracowników. Warto się postarać i tworzyć dobrą firmę.

• sobota, Wrzesień 26th, 2015

image Do założenia firmy potrzebnych jest kilka rzeczy. Trzeba spełnić też kilka punktów. Ważne jest to, aby określić jaką firmę chcemy założyć. Jaką działalność chcemy prowadzić. Jeśli taką decyzję mamy już podjętą to trzeba znaleźć odpowiedni lokal, budynek, w którym będziemy prowadzić naszą działalność. Skoro wybierzemy już budynek, należy go wynająć lub kupić. Trzeba wypełnić też wiele dokumentów. Dokumentów do wypełnienia może być dużo. Przede wszystkim dokumenty do Urzędu Miasta, gdzie nadane zostaną nam numery NIP i regon. Te numery są bardzo ważne. Później dokumenty trzeba dostarczyć również do Urzędu Skarbowego i do ZUS-u. Wypełniania dokumentów jest dużo. Trzeba też się dużo nabiegać i swoje odczekać i instytucjach państwowych, ale wszystko może być łatwe. Wszystko jesteśmy zrobić. Często sami jeśli choć trochę się na tym znamy. Nic nie jest aż takie trudne, jak często sobie wyobrażamy. Wystarczą chęci i dużo wolnego czasu, aby zdążyć wszystko pozałatwiać. Nie trwa to też bardzo długo. A satysfakcja jest ogromna.