Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum: ◊ Luty, 2017 ◊

• czwartek, Luty 23rd, 2017

W sytuacjach, kiedy likwidujesz działalność gospodarczą, często zostaje ci mnóstwo towaru, którego nie udało się sprzedać. Jeśli współpraca z dostawcami do tej pory układała się dobrze, postaraj się z nimi porozmawiać. Większość z nich, nie robi problemów i przyjmuje zwrot towaru. Nie rozmawiaj jednak z pracownikami niższego szczebla. Zdarza się, ze to właśnie oni będą zmuszeni do wystawienia dokumentów korygujących. Perspektywa dodatkowej pracy, to dla nich dodatkowe obciążenie. Dlatego zwrot towaru, negocjuj zawsze z kierownikami sprzedaży lub menadżerami regionu. Dzięki takim operacjom, na koniec prowadzenia biznesu, masz jeszcze szanse odzyskać trochę gotówki. Jeśli towaru masz dużo, może się okazać, ze będą to dość spore kwoty.

Zawsze więc warto podejmować próby negocjacji. W każdym obszarze funkcjonowania firmy. Jeśli posiadasz sprzęt, postaraj się znaleźć osoby z twojej branży. Być może również go odkupią, po korzystnej dla obu stron cenie. Konkurenci to przecież nie wrogowie. Właściwie dla każdego przedsiębiorcy zmuszonego do zamknięcia swojej firmy jest to dramat a dodatkowo dochodzi zniechęcenie i konieczność załatwiania wielu formalności. Taka sytuacja na nikogo nie wpływa korzystnie.

Kategoria: Finanse
• piątek, Luty 17th, 2017

Zastanawiasz się czy zatrudnienie studentów i osób uczących się jest opłacalne? Oczywiście, ze tak, ponieważ zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach społecznych, nie musisz za takich pracowników odprowadzać składek do ZUS. W sytuacji, kiedy koszty pracy sa w Polsce bardzo duże, możesz na tym naprawdę dużo zyskać. O ile twoja branża nadaje się do zatrudniania w niej ludzi bez doświadczenia. Najczęściej studenci otrzymują prace w branży gastronomicznej i handlowej. Nie każda jednak restauracja decyduje się na taki krok. W hotelach kilkugwiazdkowych, właściciele tłumacza, ze nie mogą sobie pozwolić na obniżenie jakości obsługi swoich klientów. Dlatego zgodnie ze strategia danej firmy, nie realizują projektu zatrudniania studentów. Bardzo chętnie natomiast, osoby uczące przyjmują liczne Fast foody i stacje benzynowe. Zyskują na tym przedsiębiorcy i studenci, którzy pracę w niepełnym wymiarze godzin traktują jako sposób, na szybki zarobek. Nie zastanawiają się ze brak składek to niższa emerytura

Kategoria: Finanse
• czwartek, Luty 16th, 2017

Kiedy zamierzasz rozstać się ze swoimi pracownikami, zrób to z klasa. Utrata pracy, to zdaniem specjalistów, jeden z najbardziej traumatycznych momentów, w życiu każdego człowieka. Zaraz po śmierci bliskiej osoby i rozwodzie. Kiedy z powodów ekonomicznych, lub jakichkolwiek innych, nie możesz już dłużej prowadzić firmy, postaraj się by dzień wręczenia wypowiedzeń pracowniczych, nie był dla nich najgorszym w życiu. Rozmowa o zakończeniu współpracy powinna być krótka i rzeczowa, ale o ile to możliwe również miła. Wręczanie wypowiedzenia w sytuacji, kiedy kierują nami emocje, nie sa najlepszym pomysłem.

Niejedna mała pożyczka ma znaczenie. Może to być pożyczka na raty, pożyczka na dowód bez dochodów czy też pożyczki chwilówki. Klienci są pracowici, chcą sprawnie funkcjonować i dostarczać to, co najlepsze.

Na rynku pojawiły się pożyczki za darmo. Jest to całkiem nowe zjawisko takie darmowe pożyczki. Nieodzowne są także szybkie pożyczki. Większość pomocy finansowej to pożyczki od 18 lat. Dostęp do nich ma każda osoba, która jest dorosła w świetle prawa i ma dowód osobisty.

Kiedy zwalniasz pracowników, z którymi współpraca układała się bardzo dobrze, zaproponuj wystawienie referencji. Dzięki temu, będzie im może łatwiej znaleźć nowe miejsce pracy. Pamiętaj jednak, żeby na takiej rekomendacji podać swój numer telefonu. Papier, jak powszechnie wiadomo, przyjmie każdą informację. Niektórzy pracodawcy, wolą jednak zadzwonić do byłego szefa, aby porozmawiać z nim dłużej o pracowniku. Kiedy natomiast rozstajesz się z pracownikiem ze skutkiem natychmiastowym, nie unoś głosu, ale jasno i rzeczowo, przedstaw powody swojej decyzji, dotyczącej dyscyplinarnego zwolnienia. Nie wdawaj się z takim pracownikiem w dyskusje, gdyż to, niepotrzebnie podgrzeje emocje obu stron. Zwolniony pracownik, ma prawo odwołać się od twojej decyzji, do sadu pracy w ciągu 7 dni, od otrzymania świadectwa pracy. Jeśli jesteś pewien, ze postąpiłeś słusznie, nie masz się czego obawiać.

Kategoria: Kredyty
• wtorek, Luty 14th, 2017

Znane jest powiedzenie „Polak mądry po szkodzie”. Jeśli prowadzisz firmę, musisz być jednak odpowiedzialnym biznesmenem. Niezależnie od branży w jakiej działasz, powinieneś pomyśleć o ubezpieczeniu swojego firmowego majątku. W każdym mieście, znajdziesz wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych, które z radością powitają cię w gronie swoich klientów. Zanim podejmiesz jednak decyzje o wyborze polisy, spotkaj się z kilkoma przedstawicielami, aby wybrać najkorzystniejsza ofertę.

Postaraj się, aby zawierała ona opcję wypłaty odszkodowania na wypadek pożaru, zalania, powodzi, wybuchu. Jeśli jesteś usługodawcą, przyda ci się również polisa odpowiedzialności cywilnej na wypadek szkód wyrządzonych w mieniu, lub szkód wyrządzonych ludziom (zatrucia pokarmowe w restauracjach). Koszt takiej polisy, zależy od wartości majątku, jaki posiadasz, a w przypadku ubezpieczenia oc, od sumy ubezpieczenia, jaka wybierzesz. Najlepsze oferty i zniżki, uzyskasz w firmie, w której wykupisz kompleksowe ubezpieczenia.

Kategoria: Banki
• poniedziałek, Luty 13th, 2017

Jeśli jesteś właścicielem jednoosobowej firmy, każdego dnia zastanawiasz się, jak zminimalizować koszty prowadzenia działalności. Na pewne wydatki, takie jak składki na ubezpieczenie społeczne, nie masz niestety wpływu. Jednak jest wiele obszarów, którymi możesz zająć się sam i dzięki temu zaoszczędzić całkiem spore kwoty. Będzie to na przykład, prowadzenie księgowości. Do tej pory, korzystałeś z usług firmy zewnętrznej, jednak wiesz, że za księgowanie jednej faktury, musisz zapłacić minimum złotówkę netto. Na rynku, dostępnych jest wiele programów księgowych, których obsługa jest naprawdę bardzo łatwa.

Właściwie, przepisujesz tylko dane z dokumentów księgowych. Program sam oblicza wszystkie podatki i składki, które musisz odprowadzić do Urzędu Skarbowego. Nie ma się czego obawiać, jeśli nie popełnisz błędów przy przepisywaniu danych liczbowych, wszystkie deklaracje zostaną wypełnione prawidłowo. Na koniec każdego miesiąca, wystarczy tylko wydrukować odpowiednie dokumenty i zanieść je do urzędów podatkowych. Aby opanować obsługę takiego programu, niepotrzebna jest znajomość przepisów, tylko podstawowa umiejętność obsługi komputera. Najprostsze programy, można kupić w Internecie, już za kilkaset złotych. Z cała pewnością, jeśli porównasz wydatki, jakie ponosisz w związku z biurem podatkowym, szybko zorientujesz się w jakim czasie, zwróci się taki wydatek. Taka inwestycja, na pewno się opłaca. Zresztą, jak większość inwestycji, które maja na celu zminimalizowanie kosztów.

Kategoria: Finanse