Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum kategorii: ◊ Biznes ◊

• niedziela, Październik 11th, 2015

Wiele osób zajmuje się studiowaniem ekonomii. Wiele osób studiuje ekonomię. Jest to naprawdę opłacalne i jest to naprawdę bardzo potrzebne. Trzeba to zrozumieć i trzeba o tym wiedzieć. Przecież wszystko jest dla nas. Ekonomia w dzisiejszych czasach jest ważna. Jest potrzebna. Dlatego trzeba ją studiować, abyśmy mogli być w stanie dowiedzieć się czegokolwiek. Opcji jest dużo. Mamy swoje możliwości. Na wiele możemy sobie pozwolić. Doceniajmy to, ponieważ nie ma nic ważniejszego. Ponieważ nie ma nic lepszego. Możemy spokojnie na wiele sobie pozwolić. Nie ma z tym problemu. Studiowanie ekonomii może być spokojnie prawie dla każdego. Wystarczy mieć odrobinę jakiś chęci. Wystarczy naprawdę się chociaż trochę postarać. Studiowanie ekonomii na pewno będzie w przyszłości potrzebne, ponieważ ekonomia rozwija się coraz bardziej. Wiele możemy i wiele mamy opcji. Wszystko jest dla ludzi. Wszystko jest dla nas. Więc szanujmy to i doceniajmy, ponieważ możemy naprawdę wiele. Nie ma nic w tym lepszego.

• piątek, Październik 02nd, 2015

 

Własny biznes to przede wszystkim obowiązek i dbałość o własne interesy, ale i kontrola nad finansami na jakie składają się nasze ponoszone koszty, ale i przychody i zyski. Własny biznes to zarządzanie i kierowanie kapitałem ludzkim, jaki ma nam przynosić zyski. To wreszcie ciągły rozwój, oraz dbałość o nowelizacje w firmie, ulepszanie i modernizowanie technologii wytwarzania przedmiotów, lub usług będących podstawowym założeniem działalności naszej firmy. Ten kto decyduje się na rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej, musi mieć świadomość, że nie każdy ma do tego odpowiednie predyspozycje.

Ważną kwestią jest również ryzyko jakie podejmujemy inwestując w nasz biznes swoje środki finansowe. Istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, iż nie mając odpowiedniego rozeznania na rynku, oraz cierpliwości by zbudować swoją markę i pozycję pożądany sukces może przerodzić się w niemiłe rozczarowanie. Jak widać własny biznes to niełatwe i trudne zadanie, wymagające wielu wyrzeczeń.

• czwartek, Październik 01st, 2015

image Jest duża różnica pomiędzy małymi a dużymi firmami. Małe firmy to zazwyczaj takie, które są prowadzone przez jedną osobę, jest to mały interes. Duże firmy często są prowadzone przez więcej niż jedną osobę. Mają ogromny wybór towarów. Często zdarza się tak, że małe firmy są wypierane przez te większe. Wiadomo, że zawsze w większych jest większy wybór można dostać więcej. Niestety ceny w tym większych firmach są też niższe. Co jeszcze bardziej wpływa na wybór tego, gdzie się udać. Małe firmy bardzo tracą na tym, że pojawia się coraz więcej wielkich firm. A szkoda. Bo małe firmy też są dobre. W małych firmach bardziej zwraca się uwagę na klienta. Niestety czasy się zmieniają. Budowane są coraz to większe firmy zarządzane przez klika osób. Wielkie firmy też bardzo często rozbudowują się, co sprawia, że jest ich dużo w całym kraju. Przy takim postępie małe firmy mają coraz mniej szans na sprawne funkcjonowanie. Niestety. Wszystko rozwija się w bardzo szybkim tempie. Nie zawsze mamy na to wpływ. Ale starajmy się też odwiedzać te małe firmy, dbając o lokalny interes.

• niedziela, Wrzesień 27th, 2015

Jak budować dobrą firmę? Dobra firma to przede wszystkim taka firma, która dba o dobro klientów i pracowników. Trzeba też budować zaufanie wśród klientów. Nie możemy pozwolić na to, by ktoś poczuł się źle w naszej firmie. Ponieważ jedna zła opinia, może bardzo zszargać reputację naszej firmy. Dobrą firmę buduje się na zaufaniu i miłej atmosferze. Pracownicy powinni być zawsze pomocni. Służyć pomocą i pomagać w wyborach. Od tego są, to jest ich praca. Dobra firma to też taka, która nie ma na celu oszukania klienta. Klient powinien być zadowolony z usług, za odpowiednią cenę. Nie należy podnosić zbytnio cen, jeśli dane usługi nie są tego warte. To sprawi tylko tyle, że klient poczuje się oszukany. Dobra firma ma na celu tylko i wyłącznie dobre samopoczucie klienta. Aby wychodził z firmy zadowolony i także z ogromnym zadowoleniem wracał. My wyrabiany zdanie innych na temat firmy. My sami pracujemy na dobre imię firmy. Więc wszystko zależy od nas i od naszych pracowników. Warto się postarać i tworzyć dobrą firmę.

• piątek, Wrzesień 18th, 2015

image Wcale nie jest powiedziane, że kryzys musi zawitać w każdej firmie. Nie musimy cały czas o tym myśleć. Jeśli idzie nam dobrze to poprawiajmy tylko swoje wyniki. Kryzys wiadomo może zawitać wszędzie, ale wcale nie musi. Wiele w tej kwestii zależy od nas. Przed kryzysem zawsze można w jakiś sposób się obronić. Wiadomo, że raz jest lepiej a raz gorzej. Ale nie można się załamywać. Starajmy się zawsze wszystko robić 10 razy lepiej. Wiadomo, że czasem kryzys jest nieunikniony. Ale z wielu kryzysów da się wyjść. Z wielu kryzysów każdy w życiu wychodził. Kryzys czasem może zadziałać korzystnie. Może sprawić, że zaczniemy się bardziej interesować. Może sprawić, że wszystko będzie takie jakie powinno być. Kryzys może dać też nam takiego „kopniaka”, abyśmy mogli zacząć lepiej działać. Kryzys może oczywiście działać też negatywnie. Przez kryzys możemy wszystko stracić. Ale wszystko zależy od tego jak postępujemy. Wszystko trzeba robić z głową. Nie należy podejmować pochopnych decyzji. Nie możemy się zbyt szybko poddawać.