Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum kategorii: ◊ Finansowanie firmy ◊

• sobota, Październik 17th, 2015

image Nie ma żadnych wątpliwości, że wiele ludzi będzie decydowało się na to, aby założyć sobie własną firmę. Możemy założyć taką firmę, jaką tylko chcemy. My mamy swoje wybory i my spokojnie na to wszystko możemy znaleźć jakieś rozwiązanie. Prowadzenie firmy jest dla każdego. Możemy się naprawdę całkiem sporo nauczyć. Możemy także w wielu miejscach szukać pomocy i słuchać cennych rad. Jak wiemy firm jest dużo na dzisiejszym rynku, więc najlepiej by było, jeśli skupimy się na czymś nowym, świeżym, czego ludzie jeszcze nie znają, a mogłoby się im to wszystko spodobać. O zainteresowanie w dzisiejszym świecie niestety trzeba walczyć i bronić się rękami i nogami, aby to wszystko miało większy sens i szło jak najlepiej. Wiele ludzi się decyduje i naprawdę duży procent z tego wszystkiego odnosi sukces. Jednak dojście do tego wszystkiego nie jest takie proste i trzeba to sobie uświadomić. Nie możemy snuć jakiś mylnych przekonań i liczyć na nie wiadomo co. Trzeba mieć w tym wszystkim jakiś rozsądek.

Kategoria: Finansowanie firmy
• środa, Wrzesień 30th, 2015

W obecnych czasach istnieje wiele jednostek wspierających młodych przedsiębiorców. Osoby, które wyróżniają się nadzwyczaj innowacyjnymi pomysłami wyznaczają w naszej gospodarce nowe ścieżki pożądania produktu bądź usługi przez klienta. Współpraca z takimi jednostkami na terenie Polski jak Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości czy Aniołowie

Biznesu poszerza studentom wsparcie na ich własnej ścieżce kariery, gdzie w przykładzie współpracy z AIP zostają potocznie nazywając „dyrektorami” nowego członu a inkubatorze, nie musza wnosić składek ZUS-u, opłacają wyłącznie kwotę 250zł za przynależność, a w zamian otrzymują profesjonalne wsparcie ze strony innych przedsiębiorców działających w gronie AIP. Dzięki takim instytucjom młody przedsiębiorca już na samym starcie dostaje ogromne wsparcie od innych ludzi przez co składnia to coraz większą liczbę młodych do prowadzenia własnego biznesu, gdzie często okazuje się, że są to firmy z ogromnym potencjałem rozwoju. W ramach działania w jednostkach wspomagających młodych o wiele łatwiej znaleźć sponsora, gdzie w przypadku studenta nie ma możliwości o dofinansowanie z Unii czy Powiatowego Urzędu Pracy.

Kategoria: Finansowanie firmy
• wtorek, Wrzesień 29th, 2015

Założenie firmy naprawdę nie będzie niczym kłopotliwym i niczym trudnym, jeśli będziemy na spokojnie wszystko robić krok po kroku, co będzie na pewno w tym wszystkim bardzo oczywiste. Małymi kroczkami naprawdę można dojść do celu. Krok po kroku i wszystko na pewno będzie w najlepszy porządku. Wiele kroków można także znaleźć w różnych miejscach, a wszystko po to, abyśmy wiedzieli jak sobie poradzić i jak robić to dobrze. Na wiele można sobie pozwolić, ale jednak nie można zapominać, że czasem noga może się powinąć. Nie na wszystko można się zgodzić. Ale trzeba pamiętać zawsze o konkretnych krokach. Na nic innego nie można się zgodzić. Krok po kroku i naprawdę będzie ok. Trzeba robić wszystko po kolei i na spokojnie. Nie można się spieszyć, ani nie można podejmować pochopnych decyzji, ponieważ na pewno w niczym nam to nie pomoże. Warto to zrozumieć, zanim będzie za późno i zanim coś źle zrobimy. Musimy jakoś to wszystko zacząć doceniać i interesować się tym wszystkim. Na pewno będzie dobrze.

Kategoria: Finansowanie firmy
• poniedziałek, Wrzesień 28th, 2015

image Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że na rynku jest naprawdę całkiem sporo firm. Każdy na jakiś swój sposób radzi sobie z tym, aby odpowiednio funkcjonować. Wiele firm także będzie chciało się wybić ponad konkurencję. Dlatego w tym wszystkim musimy się starać, aby było jak najlepiej. Na to, na co tylko chcemy możemy się zdecydować. Nikt za nas nie będzie podejmował decyzji w naszej firmie. Jest wiele firm, co także będzie świadczyć o tym, że wiele osób może prowadzić swoją własną firmę bez żadnych kłopotów. Prowadzenie firmy nie zawsze będzie takie proste. To jak nam pójdzie będzie świadczyło o naszych zdolnościach i zaangażowaniu. Czasem także na wielu firmach można się wzorować. Można u innych szukać inspiracji, nie kopiując ich pomysłów. Warto dbać o zasady fair play. Firmy mogą nam wiele ofiarować. Zdrowa konkurencja będzie naprawdę bardzo dobra. Możemy wtedy ciągle walczyć o swoje dobre imię i o pomysły dla naszej firmy. Lepsze to nic stanie z biznesem w jednym i tym samym miejscu.

Kategoria: Finansowanie firmy
• poniedziałek, Sierpień 24th, 2015

W Polsce od lat wzrasta problem bezrobocia. Paradoksalnie, wiele firm skarży się na brak pracowników. Jaka jest przyczyna tej absurdalnej sytuacji? Odpowiedź to niedopasowanie kompetencji pracowników do oczekiwań pracodawcy. Wiele firm ma ogromny problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników fizycznych, inżynierów i pracowników produkcji. Chętnych do pracy jest dużo, ale nie spełniają oni wymogów zatrudnienia na danym stanowisku. W niektórych przypadkach w ogóle brakuje pracowników chętnych do podjęcia oferowanej pracy. Problem dotyczy przede wszystkim ślusarzy, spawaczy, tokarzy czy szwaczek. Wymienione zawody zanikają w wyniku przeprowadzonej kilka lat temu likwidacji szkół zawodowych, kształcących młodzież w tych kierunkach. Co prawda, pracowników można wyszkolić, ale nie każdą firmę na to stać. Pracownicy, posiadający odpowiednie kompetencje, często są świadomi braku konkurencji i mają zbyt wysokie oczekiwania finansowe. Sytuacja wydaje się patowa. Rozwiązanie problemu wymaga reformy szkolnictwa, które w lepszy sposób przygotuje młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Dobry pracownik to siła napędowa każdej firmy.

Kategoria: Finansowanie firmy