Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum kategorii: ◊ Gospodarka ◊

• czwartek, Październik 08th, 2015

Ekonomię mimo wszystko trzeba doceniać. Szczególnie jeśli z niej korzystamy. Szczególnie jeśli będzie dawała nam tyle możliwości. Ekonomia jest dla ludzi. Ekonomia jest ważna. Ekonomia może dać wiele. Doceniajmy to wszystko, ponieważ naprawdę warto. Ponieważ można. Ponieważ w takich sprawach nie ma nic ważniejszego. Ekonomia jest dla nas. Ekonomia jest po to, aby nam pomagać, więc po prostu doceniajmy to. Doceniajmy to, ponieważ możemy. Ponieważ naprawdę będzie to dla nas wiele znaczyło. Spokojnie można się nad tym zastanowić. Spokojnie można to wszystko doceniać. Nie ma z tym problemu. Nie ma w tym nic trudnego. Wiele od nas zależy i wiele mamy opcji. Przecież wszystko jest dla nas. Przecież możemy. Wiele od nas zależy. Wiele możemy. Doceniajmy to. Naprawdę warto. Naprawdę można wiele zobaczyć. Wiele można docenić. Wszystko jest dla nas, więc po prostu to doceniajmy. Nie ma nic ważniejszego. Nie ma nic lepszego. Doceniajmy to, wiele od nas zależy. Na wiele możemy sobie pozwolić. Wszystko będzie dla nas. Pamiętajmy.

• czwartek, Październik 08th, 2015

Finanse z pewnością będą się także łączyć z różnego rodzaju działalnościami. Wszystko będzie zależało od nas. Wszystko będzie naszą opcją. Doceniajmy to wszystko, ponieważ warto. Doceniajmy to wszystko, ponieważ tak wiele od nas zależy. Opcji jest dużo. Możemy spokojnie na wiele się decydować. Możemy spokojnie wiele osiągnąć. Nie ma z tym problemu. Przecież opcji jest dużo. Przecież nie ma nic traconego. Finanse i działalności to naprawdę dobra opcja, ponieważ można to spokojnie ze sobą wszystko pogodzić. Wiele będzie zależało od nas. Wiele opcji będziemy mieli. Doceniajmy to wszystko. Naprawdę. Finanse łączą się z działalnością i będą łączyć. Finanse w działalności przecież są potrzebne. Pieniądz musi się obracać, aby móc coś zyskać. Pamiętajmy o tym i jednak mimo wszystko naprawdę to doceniajmy. Warto. Nie ma innej opcji. Nic nie powinno być ważniejszego. Nic nie powinno być lepszego. Wszystko jest dla nas. Wszystko będzie naszą opcją. Pamiętajmy o tym i zastanawiajmy się nad tym. Jest to na pewno potrzebne.

• czwartek, Październik 01st, 2015

image Ekonomia naprawdę ma nam do zaoferowania wiele. Ekonomia naprawdę chce nam pomóc. Dzięki ekonomii można naprawdę wiele. Naprawdę wiele jesteśmy w stanie sobie uporządkować. Naprawdę wiele możemy zdziałać. Przecież wszystko jest dla nas. Przecież mamy swoje opcje. Przecież mamy swoje możliwości. Nie ma nic lepszego, ani nie ma nic ważniejszego. Wszystko zależy od ludzi. Możliwości jest dużo. Można wiele i jest to niezaprzeczalne. Wiele osób naprawdę może się przekonać. Spróbować może każdy bez żadnego problemu. I trzeba to uszanować, ponieważ jest to naprawdę ważne, ponieważ naprawdę wiele będzie od nas zależało. Doceńmy to wszystko, bo nie ma nic lepszego. Ekonomia daje wiele. Ekonomia może wiele. Wystarczy to wszystko po prostu docenić. Nie ma nic lepszego. Nie ma nic ważniejszego. Pamiętajmy o tym. Trzeba to doceniać. Jest to ważne. Jest to potrzebne. Wiele od nas zależy. Wiele mamy możliwości. Doceniajmy to wszystko, ponieważ naprawdę można. Ponieważ nie będzie dla nas nic lepszego. Przecież próbować zawsze można.

• poniedziałek, Wrzesień 14th, 2015

image Ekonomia daje nam naprawdę wiele opcji. Dostrzec można dużo i nauczyć się można dużo. Wszystko dla ludzi. Wszyscy mamy swoje opcje. Wiele od nas zależy. Wiele mamy możliwości. Wiele możemy mieć możliwości. Pamiętajmy o tym i doceniajmy to wszystko. Ekonomia daje na tyle możliwości, abyśmy mogli spokojnie i swobodnie z nich korzystać. Nie ma w tym nic lepszego. Wiele rzeczy jest naprawdę ważnych. Naprawdę wiele będzie od nas zależało. Na naprawdę wiele możemy sobie pozwolić. Opcji ekonomii jest dużo. Można się zdecydować na jedną, a można wybrać więcej. Wszystko będzie zależało od nas. Wszystko będzie naszą opcją. Doceniajmy to wszystko. Przecież mamy swoje prawa. Przecież to wszystko jest naprawdę dla nas. Wiele od nas zależy. Wiele możemy. Doceniajmy to, ponieważ naprawdę warto. Ponieważ naprawdę wiele rzeczy jest ważnych. Nie ma nic lepszego. Nie ma nic ważniejszego. Ekonomia jest potrzebna. Ekonomia jest ważna. Szanujmy to. Szanujmy to, że mamy tyle opcji. Opcje są czasem najważniejsze.

• sobota, Styczeń 16th, 2010


Średni poziom cen zarówno w listopadzie jak i grudniu 2009 roku był dokładnie taki sam. Inflacja wynosiła odpowiednio 3,5 i 3,3 procenta. Bardzo prawdopodobne, że jest to już koniec presji inflacyjnej, która skutecznie wyszczupla nasz portfel. Wzrostu w grudniu spodziewali się właściwie wszyscy i głośno o tym się mówiło.

Nie był jednak on silny. W grudniu w porównaniu do listopada żywność zdrożała o 0,5 procenta, podobnie zdrożały również opłaty związane z utrzymaniem mieszkania. Dla odmiany opłaty związane z usługami oraz telekomunikacją potaniały o 1%. W porównania do grudnia roku 2008 płaciliśmy za żywności napoje więcej o 3,4 procenta. Najwyższa podwyżka miała miejsce w przypadku napojów alkoholowych, wyniósł on aż 8 procent. 7,2 procenta podrożały usługi związane z transportem oraz za energię zapłaciliśmy o 5,8 procenta. W tym roku również musimy się spodziewać kilkuprocentowych podwyżek w tym segmencie, ponieważ Urząd Regulacji Energetyki już zatwierdził wyższe ceny prądu u większości producentów. Podwyżki cen prądu był motorem napędowym ogólnego wzrostu kosztów utrzymania mieszkania w stosunku do roku 2008 i wyniosła ona prawie 5%. O około 4% podrożały usługi związane z hotelarstwem jak również jedzenie w restauracjach. To, co potaniało w ubiegłym roku to: obuwie i odzież, usługi telekomunikacyjne oraz sprzęt telekomunikacyjny.

Jeżeli chodzi o artykuły żywnościowe to najwięcej podrożało w ciągu roku masło, jego cena urosła aż o 16,3 procenta. Mięso średnio podrożało o 5,4 procenta, ale na przykład wołowina podrożała ponad jedenaście procent. Palacze musieli dopłacić do swojego nałogu 11,6 procenta a w tym roku będzie podobnie. Więcej musieli również zapłacić rodzice odprowadzający swoje pociechy do przedszkola czy do żłobka odpowiedni o 5,5 i 4,7 procenta. Większość ekspertów spodziewa się, że w najbliższych miesiącach inflacja będzie spadać, jednak specjalny wskaźnik o roboczej nazwie Wskaźnik Przeszłej Inflacji wyliczany przez Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Rośnie już drugi miesiąc z rzędu, współczynnik pokazuje zwiększoną presję inflacyjną. Jest to powiązane z tym, że spodziewany jest wzrost gospodarczy w Polsce. Wskaźnik ten ma za zadanie prognozowanie inflacji i stara się ją przewidzieć na kilka miesięcy do przodu.

Kategoria: Gospodarka | Tagi: , , ,