Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum kategorii: ◊ Pomysł na firmę ◊

• piątek, Sierpień 07th, 2015

Można spokojnie powiedzieć, że biznes będzie dla każdego. Nie ma z tym żadnego problemu. Wiele od nas zależy. Wiele mamy opcji. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Biznes będzie dla każdego pod różnymi względami. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie ma żadnego problemu. Opcji jest dużo, więc po prostu z nich korzystajmy. Biznes jest dla każdego i jest to niezaprzeczalne. Wiele od nas zależy. To my decydujemy o tym jak biznes będzie na nas wpływał. To my będziemy decydowali o tym, czy będzie nam potrzebny. Wszystko jest dla nas. Opcji jest dużo. Korzystajmy z tego, ponieważ naprawdę warto. Trzeba to zrozumieć i trzeba o tym wiedzieć. Nie ma innej opcji. Wiele będzie od nas zależało i trzeba to uszanować. Szanujmy to, ponieważ jest to ważne. Biznes jest dla każdego. Biznes może być dla każdego. Wszystko jest dla ludzi. Wszystko jest dla nas, więc po prostu korzystajmy z tego. Nie ma z tym przecież żadnego problemu. Nikt nie będzie miał z tym żadnego problemu. Wiele zależy od nas. Doceniajmy to.

• poniedziałek, Kwiecień 20th, 2015

image Każdy z nas w momencie podpisania umowy o pracę ma do czynienia z pracodawcą, który nakłada na niego nie tylko obowiązki, ale również prawa, których musimy przestrzegać. Nie zawsze zgadzamy się z takimi założeniami, ale nie mamy wyjścia. Musimy dostosować się! Jakie więc są nasze obowiązki, a jakie prawa? Co z tego wynika? W momencie zawarcia umowy zobowiązujemy się do przestrzegania regulaminu, i co najważniejsze stawiania się w miejscu pracy w godzinach odgórnie nam wyznaczonych. . Musimy swoje zadania wykonywać terminowo i jak najlepiej, dzięki temu możemy iść dalej, poszerzać swoją wiedzę. Powinniśmy również dbać o dobro zakładu pracy i chronić jego dobre imię. Tak jak musimy przestrzegać pewnych obowiązków, tak też mamy pewne prawa. Są to m.in. prawo do urlopu, czy do równego traktowania wszystkich pracowników firmy. Należy też pamiętać, że nie tylko pracownicy mają prawa i obowiązki, ale również dotyczy to pracodawców. Jest to przydatna wiedza, gdyż niektórzy w doskonały sposób unikają pewnych praw, a preferują tylko obowiązki. My pracownicy powinniśmy o tym przypominać! W końcu od tego zależy nasz przyszłość!Nie jest dla nas nowością, że podatki to obowiązkowe, bezzwrotne świadczenia jakie musimy płacić. Od zawsze ludzie musieli je płacić i tak już zostanie. Jednak są osoby, które próbują umknąć od tego obowiązku. Dlaczego tak się dzieje?
Na to pytanie na pewno każdy musi odpowiedzieć indywidualnie. Podatek potrafi skomplikować życie, zwłaszcza osobom, które zarabiają niewielkie pieniądze. W ostatnich czasach mamy do czynienia z tzw. „czarnym rynkiem”. Co to takiego? To zjawisko pozwalające zarobić pieniądze, ale bez obowiązku płacenia podatku. W naszym codziennym środowisku na pewno są osoby, które wiedzą coś na ten temat. Jakie są tego skutki? Często są to zwyczajne kontrole, w wyniku, których musimy płacić kary, w różnorakiej postaci. Ale nie jest to jedyny problem, często w wyniku takiego założenia, do odpowiedzialności jesteśmy również pociągnięci w wyniku pokrewnych spraw związanych z tym zjawiskiem, tj. niezdeklarowanie źródła przychodów. Przy niepłaceniu podatków nakładane są na nas różne sankcje podatkowe, odsetki.

Kategoria: Pomysł na firmę
• poniedziałek, Kwiecień 20th, 2015

Wiele osób zastanawia się nad założeniem własnej firmy, bądź jakiegoś dochodowego interesu. Zmęczeni jesteśmy ciągłymi narzekaniami szefa, że nie wyrabiamy się w terminach, za mało z siebie dajemy, czy że nasza praca jest mało efektywna. Chcemy się rozwijać, a to wiążę się z nowymi wyzwaniami, z podnoszeniem poprzeczki samym sobie. W co warto zainwestować? Jak założyć własną firmę? W dzisiejszych czasach każdy z nas marzy o podniesieniu swojej stopy życiowej, ale nie do końca wie jak to zrobić. Swój własny interes to duże wyzwanie, ale warto jest zaryzykować. Jeżeli w twojej głowie krążą myśli o założeniu własnej firmy, nie czekaj! Zrób pierwszy krok! Na samym początku warto jednak zastanowić się, czy oby branża w jaką chcemy zainwestować jest rentowna. Czy nasz pomysł ma jakąś przyszłość. Bardzo ważna jest wtedy analiza rynku. Same starania i pozytywna energia to jeszcze za mało, aby stworzyć coś, co może znaleźć swoje miejsce w przyszłości. Jeżeli brakuje nam środków na inwestycje, warto pomyśleć o czymś co lubimy robić i możemy podzielić się tym z innymi.

Kategoria: Pomysł na firmę
• czwartek, Kwiecień 16th, 2015

Nie jest nowością fakt, iż każdy z nas szuka jakiegoś dochodowego, dodatkowego zajęcia, aby podreperować domowy budżet. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć dobrze płatną i stałą pracę, a co dopiero coś dodatkowego co jednocześnie sprawiało nam by satysfakcję i dawało poczucie własnej wartości. W takim momencie warto pomyśleć o tym, co potrafimy zrobić, co wychodzi nam najlepiej. Często początki są trudne, ale warto próbować! Dodatkowy dochód to nie tylko sposób na zarobienie przysłowiowych „paru groszy” więcej, bądź dorobienie do miesięcznej pensji. Często staję się to przepustką do lepszej przyszłości, do poznawania nowych ludzi, poszerzania kontaktów w różnego rodzaju dziedzinach. Nigdy nie wiadomo, kiedy takie znajomości mogą nam się przydać i kiedy możemy je wykorzystać. Nie tylko osoby ze stałym wynagrodzeniem poszukują dodatkowego dochodu. W dzisiejszych czasach często spotykamy się z młodzieżą, która pragnie zarobić na wakacje, czy na swoje potrzeby. Czy warto dawać takim osobom szansę? Naturalnie. W dobie dzisiejszego kryzysu jest bardzo ważne, aby rozwijać się na wielu płaszczyznach.

Kategoria: Pomysł na firmę
• czwartek, Kwiecień 16th, 2015

image Akcja to słowo, które zna chyba każdy, ale nie do końca wie co z nim wiąże się. Na pierwszy rzut oka akcje to własność jakiejś firmy, ale może być równie dobrze naszą własnością. Jak to zrobić? Trzeba tylko trochę pomyśleć,. Zrobić dobry research rynku. I możemy działać! Po co nam ocena rynku? Skoro jest to to takie proste, kupić akcje i po problemie. To Tak nie działa! Najpierw musimy zorientować się jakiej firmy kupić akcje i za ile. Bowiem nie każda firma cieszy się zyskami i powodzeniem. Często możemy zabrnąć w ślepą uliczkę, a w efekcie stracić pieniądze i zamiast zysku mieć tylko stratę. Po to właśnie jest ocena poszczególnych firm. Jeżeli firma cieszy się długofalowym zyskiem, to czemu w nią nie inwestować? Nabywając akcje jednocześnie stajemy się współwłaścicielami danej firmy. Trzeba pamiętać, że akcje raz rosną, a raz maleją. To, że kupimy je za wysoką cenę, nie oznacza, że ich wartość nie spadnie. Jest to więc, nie takie proste jak wydawałoby się. Ale jak to mówią „ryzyk-fizyk”, a nuż się uda!

Kategoria: Pomysł na firmę