Witamy na naszym blogu finansowym!
Znajdziesz u nas wiele przydatnych informacji finansowych.

Archiwum kategorii: ◊ Własny biznes ◊

• czwartek, Październik 08th, 2015

image Prowadzenie własnej firmy często będzie wiązało się z jakimiś kosztami. Koszty będą różne i wszystko będzie zależało od tego, jak chcemy sobie to wszystko ułożyć. Koszty są naprawdę obowiązkowe. Wiele rachunków trzeba płacić i czasem coś nowego kupić, itd. Ludzie wiele będą sobie planowali. Nikt nie może odciąć się od kosztów. Nie można tego wszystkiego w żaden sposób uniknąć. Takimi kosztami także trzeba będzie zarządzać. Jeśli nie radzimy sobie sami z prowadzeniem spraw finansowych, to warto zatrudnić do tego wszystkiego odpowiednie osoby. Warto zadbać o to już na samym początku, aby nie „wpakować” się w żadne kłopoty. One na pewno nie będą wróżyły nic dobrego. Koszty w firmach czy też w całym biznesie są naprawdę bardzo ważne. Są zyski i straty i nasz zarobek na tym wszystkim. Głównie po to, zakłada się firmę. W całym biznesie chodzi przecież o koszty. Każdy chce dbać o nie wszystkie jak najlepiej potrafi. Zadecydujmy dobrze o tym wszystkim. Pomyślmy o kosztach już na samym początku.

Kategoria: Własny biznes
• niedziela, Wrzesień 20th, 2015

image Chyba nie ma innego sposobu na to, aby znaleźć pomysł, jeśli chcemy otworzyć jakąś firmę. Pomysły są tutaj ważne, ponieważ musimy jakoś trafić na rynek i do klientów. Ludzie w dzisiejszych czasach naprawdę będą doceniali nasze pomysły. Warto jest się nad tym wszystkim skupić. Każdy na nie sobie pozwoli, każdy jakieś będzie miał. Jest to dla wielu osób oczywiste. Otwarcie własnej firmy musi być jak najlepsze. Na błędy nie można sobie pozwolić. Im lepszy pomysł, tym większe zainteresowanie, co będzie w tym wszystkim bardzo oczywiste. Na wszystko zawsze w jakiś sposób można sobie pozwolić. Na pewno każdy z nas zawsze ma jakieś pomysły w głowie. Można wymyślić coś oryginalnego. Albo zawsze także można zmienić jakieś starsze pomysły na nowsze i lepsze. O takie pomysły można spokojnie walczyć. Rynek jest duży i trzeba się wyróżniać. I pomysły mają na to ogromny wpływ. Mamy swoje pomysły i mamy swoje możliwości. Każdy ma jakąś swoją wyobraźnię. Każdy może sobie w ten sposób pomóc. Spróbujmy, a na pewno się uda.

Kategoria: Własny biznes
• piątek, Wrzesień 18th, 2015

Budzisz się rano, myjesz się, jesz śniadanie, idziesz do pracy na 8 godzin, wracasz do wieczora wolne, codziennie od poniedziałku do piątku, weekendy masz wolny, zero stresu po pracy zero przed – to właśnie kilka z tych zalet, które są najczęściej przypisywane pracy na pełnym etacie. Jeżeli to nam nie opowiada zakładasz własną firmę wstajesz kiedy chce, robisz ile chcesz, wolne kiedy chcesz, w czasie pracy robisz wolne załatwiasz prywatne sprawy. Ile razy zdarzyło się Tobie przemyśleć co byłoby dla Ciebie lepsze.

Kreowanie własnego pomysłu, wdrażanie go w życie, wspinanie się na bardziej stromej górce ale efekt wydaje się lepszy, czy spokój ducha, regularność dnia. Zastanawiałeś/aś się czy nie popadniesz po którymś, miesiącu, roku w pewną monotonność, wykonywanie tych samych czynności stanie się dla Ciebie nie zauważalne, brak perspektyw rozwoju, czy to jest to co właśnie Tobie odpowiada? Najważniejsze jest, żeby w życiu robić to co sprawia nam przyjemność niezależnie czy dziennie spędzisz przy tym godzinę czy 10, ważne abyś czuł tę satysfakcję, która ja właśnie czuje w swoim życiu prowadząc własny biznes.

Kategoria: Własny biznes
• wtorek, Wrzesień 15th, 2015

 

Często zadajesz sobie mówisz: „Nie mam pieniędzy na start własnego biznesu.” Problem do rozwiązania okazuje się banalnie prostu do rozwiązania. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości mówią zdecydowanie: „Nie ma problemu. Zacznij od założenia start-upu w Inkubatorach AIP.” Większość ludzi narzeka na swoje doświadczenia z umiejętnościami prowadzenia biznesu – to właśnie tylko mentalność Polaków, Ile osób wytrwale dąży do tego

aby prowadzić samemu ten biznes? Odmawiają sobie już na etapie, gdy zobaczą pierwsze dokumenty w urzędzie skarbowym, czy ZUS-ie. Brak świadomości o możliwościach wsparcia jakie dają nam Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości prawdopodobnie zachodzi w niepamięć 90% pomysłów ludzi nas otaczających. Nie ważne w jakim wieku jesteśmy wystarczy wystartować, zgłosić się do prowadzenia własnej firmy na start w AIP, gdzie pomagają nam operować środkami trwałymi, uczą nas nauki podatków w naszym kraju, starają się wskazać ścieżkę ku drodze do inwestora w celu pozyskania dodatkowego kapitału. Tak więc nie bójmy się realizowania własnych pomysłów, gdy nie mamy pieniędzy czy nie ammy wiedzy na temat podatków. My mamy pomysł, pamiętajmy, że dobry biznes to zgrany zespół, nie każdy musi wszystko umieć…

Kategoria: Własny biznes
• piątek, Wrzesień 11th, 2015

 

Jesteś osobą, która planuje otworzyć własny biznes, chciałbyś, aby Twoja firma osiągnęła sukces, stała się rozpoznawalna na całym świecie oraz przyczyniała się do zmniejszenia bezrobocia w naszym kraju? Nie wszyscy rodzą się bogaci, nawet jeśli to i tak większość z nas zastanawia jak do tego dojść samemu.

Poszukujemy własnych ścieżek pomysłu, sprawdzamy je, pokonujemy bariery, sprawdzamy, którędy będziemy mogli wzbić się na szczyt, szczyt naszego celu, który sobie obieramy. Zastanawiamy się przed startem co będzie dla nas najlepsze, niestety rzadko kiedy staramy się odpowiedzieć na pytanie czy nasz pomysł na biznes będzie odpowiednią wartością, która zostanie doceniona wśród odbiorców, mediów, całego naszego społeczeństwa, czy będziemy deptani? Planując działalność gospodarczą powinniśmy postawić się po drugiej stronie biznesu, powinniśmy nie bać się opowiadać o naszym pomyśle, krytyka najwięcej uczy, najwięcej wnosi, możemy analizować, dopracowywać udoskonalać nasz pomysł o wszelkie uwagi ze strony ludzi, którzy nasz wysłuchują.

Kategoria: Własny biznes